Profi-webdesign logo
SEO - optimalizace pro vyhledávače

SEO - optimalizace pro vyhledávače

V dnešní době již nestačí mít pouze vzhledově dokonalé webové stránky. Pokud na takový web nepřijdou žádní návštěvníci, neboli potencionální zákazníci, je prakticky k ničemu.

SEO, neboli optimalizace pro vyhledávače (z angl. Search Engine Optimization), je proces, díky kterému se optimalizovaný web dostane na přední pozice ve všech důležitých vyhledávačích (u nás zejména Seznam a Google). Vyšší umístění ve vyhledávačích potom znamená vyšší návštěvnost uživatelů, hledajících daná klíčová slova a slovní spojení.

Optimalizace webových stránek pro vyhledávače probíhá následovně:

  • SEO analýza webu - pro existující i nově vznikající webové stránky je třeba provést analýzu. Je nutné přesně vymezit účel stránek, obor nebo produkty, které mají být jejich prostřednictvím propagovány. Pokud web již existuje, je třeba zanalyzovat, zda splňuje všechny SEO pravidla.
  • volba klíčových slov - již při tvorbě webových stránek je třeba na základě analýzy vytipovat vhodná klíčová slova, na která budou optimalizovány. Tato slova jsou vybírána jednak podle zaměření internetových stránek a dále podle míry vyhledávanosti na internetu.
  • on-page optimalizace - vybraná klíčová slova jsou zakomponována do webových stránek tak, aby byly pro vyhledávače co nejvíce atraktivní. Pro tato klíčová slova jsou sestaveny (upraveny dodané) texty webu, neboli je proveden tzv. copywriting.
  • off-page optimalizace - na stránky je potřeba nasměrovat co nejvíce kvalitních zpětných odkazů. Toho lze docílit mnoha způsoby, jedním z nich je registrace do vhodných internetových katalogů.

Profi-webdesign a SEO - optimalizace pro vyhledávače...

Pro všechny námi vytvořené webové stránky je automaticky provedena SEO - optimalizace pro vyhledávače. To znamená, že i pro nejjednodušší webové stránky je nejprve provedena analýza klíčových slov a web je na tato klíčová slova již v průběhu vzniku optimalizován.

V případě zájmu je o průběžných výsledcích SEO zákazník informován pomocí systému Google Analytics, který do webových stránek na přání implementujeme s tím, že zřídíme klientovi přístup k těmto statistikám.

Po spuštění webu jsou vybudovány základní zpětné odkazy, je provedena registrace webových stránek do padesáti nejvýznamnějších internetových katalogů.